Tydzień tabliczki mnożenia

17 listopada 2023r obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Obchody tego dnia przedłużyliśmy na cały kolejny tydzień i trwały one u nas do 24 listopada.

Jest to międzynarodowa akcja, która ma na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po wakacjach, a także uświadomienie, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym. Akcja ŚDTM jest wielkim szkolnym wydarzeniem. Najpierw są przygotowania, podczas których dzieci przypominają sobie tabliczkę mnożenia w trakcie zabaw. Zostały przygotowane losy (losy dostępne były w czterech wersjach w zależności od poziomu trudności), testy i łamigłówki matematyczno-logiczne z tabliczką mnożenia. Chętni uczniowie przygotowali plakaty promujący Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w programie „Paint”.

W dniach od 17 do 24 listopada były dostępne losy na szkolnym korytarzu dla chętnych uczniów (4 poziomy trudności). Po sprawdzeniu poprawności rozwiązań przez egzaminatorów i asystentów, biorący udział uzyskali Odznaki Eksperta Tabliczki Mnożenia, a 18 wylosowanych osób otrzymało upominki.

Przeprowadzono również egzaminy pisemne w klasach VI – VIII.  Uczniowie rozwiązywali przykłady z tabliczki mnożenia do 500. Uczniowie, którzy uzyskali najlepsze wyniki w najkrótszym czasie, otrzymali tytuł MISTRZA TABLICZKI MNOŻENIA . Byli to: Rafał Kłyza  (kl.VIII), Łucja Sowa  (kl.VII), Aleksandra Kłyza  (kl.VI). Uzyskali oni imienne Certyfikaty Eksperta Tabliczki Mnożenia oraz upominki.

ŚDTM