„Sprzątanie Świata”

W dniu 18 września 2023 r., zgodnie z coroczną tradycją, uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata”. Głównym celem akcji było rozbudzenie świadomości ekologicznej uczniów i odpowiedzialności za środowisko naturalne. Akcja miała również na celu pokazanie uczniom, że rozwiązaniem problemu zaśmieconego  środowiska nie jest tylko coroczna zbiórka śmieci, lecz głównie zmiana  nawyków w codziennym życiu. W tym roku przypada 30. finał tej akcji, a tegoroczne hasło kampanii brzmi: „Sprzątanie świata łączy ludzi”, co oznacza, że akcja „Sprzątanie Świata” łączy nas z naturą i ze sobą nawzajem.

Akcję rozpoczęto od pogadanki na temat bezpieczeństwa oraz głównych celów akcji. Następnie wszyscy zostali wyposażeni w jednorazowe rękawiczki i worki. Uczniowie klasy I i II sprzątali teren wokół szkoły, zaś uczniowie klas IV-VIII - drogę w centralnej części Branwi, w tym przystanek autobusowy, okolice sklepu oraz parking przykościelny. Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie akcja przebiegła szybko i sprawnie, a efekty pracy uczniów były zadowalające. Czynny udział w tym przedsięwzięciu dał uczniom do zrozumienia, że należy dbać o swoje środowisko oraz czystość otoczenia. Opiekunowie akcji dziękują wszystkim za zaangażowanie.

„Sprzątanie Świata” 2023