Rajd rowerowy. Ognisko szkolne.

W środę, 20 września, odbył się w naszej szkole rajd rowerowy dla uczniów kl. V – VIII. Wycieczkę rozpoczęliśmy od zbiórki przy Szkole Podstawowej w Branwi, gdzie został sprawdzony stan techniczny pojazdów i przygotowanie uczniów do rajdu. Głównym celem rajdu było propagowanie aktywnego spędzania czasu.

Większość trasy przebiegała przez drogi powiatowe. Uczniowie mogli w praktyce ćwiczyć umiejętności jazdy na rowerze oraz przestrzegania zasad ruchu drogowego. Dalej już trasa biegła leśną drogą, gdzie znajdował się główny punkt naszej trasy, czyli Ośrodek Koła Łowieckiego „Sokół”. Podczas drogi mieliśmy okazję podziwiać widoki pól, lasów oraz piękną panoramę rzeki Branew. Po przyjeździe na miejsce uczniowie zapoznali się ze ścieżką edukacyjną, zwierającą informacje o zwierzętach zamieszkujących tamtejsze lasy.

Po chwili odpoczynku na malowniczej polanie i wiatach przy ośrodku, upiekliśmy kiełbaski na grillu. Wtedy przyszedł czas na zabawy integracyjne, granie w piłkę oraz robienie zdjęć i wspólne spędzanie czasu.

Serdecznie dziękujemy panu prezesowi Ryszardowi Lewandowskiemu za możliwość skorzystania z Ośrodka Koła Łowieckiego „Sokół” w Krzemieniu Drugim.

Rajd rowerowy. Ognisko szkolne.