Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Informacja o realizacji Projektu: Szkoły Równych Szans w Gminie Dzwola w Publicznej Szkole Podstawowej w Branwi . 01.09.2024r. – 30.01.2025r.

Utworzono dnia 30.01.2025
W drugim semestrze była kontynuowana realizacja działań w ramach projektu wyłonionego w naborze nr FELU.10.03-IZ.00-002/23, w zakresie Działania 10.3 Kształcenie ogólne, Priorytet X Lepsza edukacja, objętego Programem Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021–2027.
Głównym założeniem projektu było wspieranie równego dostępu uczniów do edukacji wysokiej jakości, ze szczególnym uwzględnieniem skutecznego wdrażania edukacji włączającej.
W odpowiedzi na zidentyfikowane potrzeby szkoły wdrażano działania rozwojowe, które obejmowały m.in.: poszerzenie oferty dydaktycznej, rozwijanie kompetencji uczniów poprzez wzmocnienie zasobów edukacyjnych placówek, organizację zajęć wyrównawczych, zapewnienie wsparcia psychologiczno-pedagogicznego, doradztwo zawodowe, edukacyjne wyjazdy oraz dostosowanie infrastruktury szkół do potrzeb uczniów ze specjalnymi wymaganiami edukacyjnymi.
     W  I semestrze r.szk. 2024/2025 zostały zrealizowane następujące działania:

1. Zajęcia edukacyjne dla uczniów (130 godz.):

Numer zadania   Nazwa zadania   Wymiar zrealizowanych godzin zajęć
1.1. Zajęcia z radzenia sobie ze stresem 1 gr (10U/gr) x2h = 2h/semestr
1.2. Zajęcia z programowania/kodowania 1 gr (10U/gr) x15h=15h/semestr
1.3. Warsztaty ekologiczne 1 gr (10U/gr) x 10h=10h/semestr
1.4. Zajęcia dla dzieci ze specyficznymi trudnościami w czytaniu i pisaniu, w tym także zagrożonych ryzykiem dysleksji 1 gr (6U/gr) x 15h =15h/semestr
1.5. Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z matematyki 2gr (6U/gr)x15h=30h/semestr
1.6. Zajęcia logopedyczne 1 gr (4U/gr)x15h =15h/semestr
1.7. Zajęcia grupowe z doradztwa zawodowego 1 gr (10U/gr)x 5h =5h/semestr
1.8. Zajęcia rozwijające z j. angielskiego 1 gr (5U/gr)x 15= 15h/semestr
1.9. Zajęcia indywidualne z doradztwa zawodowego 2 os. x 4h =8h/semestr
1.10. Zajęcia indywidualne z logopedą -1 osoba/15h/semestr
                                                                      

2.  Wyjazdy edukacyjne:

Jednodniowa uczniów klas VI-VII w dniu 08.11.2024r. do Muzeum Zamojskich w Kozłówce i do Lublina  wspólnie z Zespołem Szkół w Dzwoli.

Więcej >>

3. 4. Wsparcie potencjału dydaktycznego szkół: zakup wyposażenia.

Częścią projektu są również pomoce dydaktyczne do wykorzystania na zajęciach; do naszej szkoły zakupione za kwotę 30 131,82 zł.
​Są to :okulary wirtualne – 6 sztuk, roboty edukacyjne z laptopami - 2 sztuki, zegary edukacyjne – 1sztuka, programy   multimedialne do nauki języka angielskiego- 2sztuki i do matematyki, zestaw do programowania- 1 zestaw, bryły geometryczne- 1 zestaw, przybory tablicowe -1 zestaw.
Okulary VR są dużą atrakcją dla uczniów i chętnie są wykorzystywane na zajęciach lekcyjnych  i na zajęciach dodatkowych. 
Dzięki okularom VR uczniowie mogą przenieść się do wirtualnych światów, gdzie angażują się w interaktywne lekcje. Wirtualne wycieczki do odległych miejsc na świecie, umożliwiają eksplorację różnych ekosystemów i kultur. Interaktywne modele 3D organizmów pozwalają na szczegółowe poznanie budowy i funkcji różnych organizmów.
Rekonstrukcje historycznych miejsc przenoszą uczniów w czasie, umożliwiając lepsze zrozumienie przeszłości.
Uczniowie korzystają również z platformy edukacyjnej CoSpacesEDU aby rozwijać swoje umiejętności w zakresie nowych technologii i nauki w wirtualnym środowisku. CoSpacesEDU pozwala uczniom tworzyć własne wirtualne przestrzenie i modele 3D, co wspiera kreatywność i rozwój umiejętności programowania.
Wspólna praca z tymi narzędziami rozwija zdolności przestrzenne, logiczne myślenie oraz współpracę w grupie, umożliwiając uczniom naukę w bardziej angażujący i innowacyjny sposób. Sprzyja to lepszemu zrozumieniu materiału i zwiększa zaangażowanie w proces edukacyjny.

Więcej >>
 

 

Kącik Życzeń

Ósmoklasisto!

Wielki quiz patriotyczny

Masz problem? Zapytaj Pedagoga

Uwaga: Twoje dane mogą nie być zabezpieczone. 

Odpowiedzi Pedagoga Specjalnego