Góra Grosza

Utworzono dnia 11.06.2021

Jak co roku uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Branwi przyłączyli się do akcji „Góra grosza”,  polegającej na zbiórce monet groszowych w szkołach całej Polski. Celem zbiórki monet jest pomoc dzieciom wychowującym się poza własna rodziną – w domach dziecka, czy rodzinach zastępczych. Celem tej akcji jest również uświadomienie uczniom, że najdrobniejsze monety mogą zebrane w dużej liczbie stworzyć ogromny fundusz, dzięki któremu udzielona zostanie pomoc potrzebującym. Również w tym roku nasi uczniowie wykazali się dobrym sercem. W myśl hasła zbiórki ,,Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie’’ uczniowie zebrali pokaźną liczbę groszy. Pod kierunkiem opiekuna Wolontariatu Szkolnego p. Ewy Szyszkowskiej uczniowie starszych klas policzyli grosze zebrane w tym roku szkolnym. Po podsumowaniu tegorocznej akcji okazało się, że udało nam się zebrać monety w kwocie 75,05 zł. Cała zebrana kwota została przekazana do Towarzystwa Nasz Dom. Serdecznie dziękujemy za udział w zbiórce i liczymy na Waszą szczodrość w przyszłości. Zachęcamy do gromadzenia monet w nominałach 1, 2 i 5 groszy i dostarczania ich do szkoły.