Wycieczka do Sandomierza sponsorowana przez Koło Gospodyń Wiejskich

Uczniowie klas IV- VIII Szkoły Podstawowej w Branwi 10 listopada 2021r. pojechali na wycieczkę do Sandomierza. Zwiedzanie rozpoczęło się od spaceru po dawnych piwnicach mieszczańskich, który przeniósł nas w czasy największego bogactwa Sandomierza. Być  w Sandomierzu i nie zobaczyć Ojca Mateusza – niemożliwe, dlatego następną atrakcją było zwiedzanie Muzeum - Sala Gabinet Figur Woskowych Ojca Mateusza w Sandomierzu. Oglądaliśmy tam figury woskowe głównych bohaterów serialu „Ojciec Mateusz” oraz odwzorowane wnętrza: serialowej plebanii, kościoła, celi aresztu, gabinetu biskupa czy wnętrze komisariatu policji. Dodatkową atrakcją było oglądanie na żywo kręcenia scen na Starówce, bowiem w dniach 8-10 listopada kręcono sceny do filmu. Następnie przewodnik oprowadził nas po najciekawszych miejscach Sandomierza tj. Brama Opatowska, Rynek, Ucho Igielne, Zamek Sandomierski. Ostatnią atrakcją był spacer w Wąwozie Królowej Jadwigi, gdzie  dowiedzieliśmy się  na temat powstania wąwozu lessowego i poznaliśmy legendę o rękawiczkach Królowej Jadwigi. Wszystkie te atrakcje mogliśmy podziwiać dzięki sponsorowi naszej wycieczki - Koła Gospodyń Wiejskich w Branwi. Przedstawicielki koła Pani Maria Liwak i Pani Janina Porada zaszczyciły nas swoją obecnością na wycieczce. Za dobry gest sponsorowi bardzo dziękujemy.

Wycieczka do Sandomierza