Rozstrzygnięcie konkursów bibliotecznych!

Z przyjemnością informujemy, że konkursy czytelnicze  "Interpretacja plastyczna utworu Cypriana Kamila Norwida"  oraz "Ulubiona postać z bajki, baśni lub legendy" zostały  rozstrzygnięte!

Konkurs  „ Ulubiona postać  z bajki, baśni lub legendy” skierowany był do uczniów klas II-VI. Miał na celu przypomnienie oraz  podkreślenie roli edukacyjnej  i wychowawczej dobrych bajek, baśni czy legend  oraz ich   bohaterów,  towarzyszących nam od najmłodszych lat i przekazujących ważne życiowe prawdy i właściwe postępowanie.
            Natomiast  konkurs „Interpretacja plastyczna  utworu  Cypriana Kamila Norwida”  był skierowany do uczniów klas VII- VIII. Konkurs miał  na celu zachęcić uczczenie pamięci osoby wybitnego polskiego poety, upowszechnianie i rozwijanie zainteresowania literaturą autorstwa Cypriana Kamila Norwida, pobudzanie  kreatywności i wyobraźni plastycznej uczniów.

Z przyjemnością oglądaliśmy kreatywne pomysły młodych artystów  przelane na papier. Mamy nadzieję, że uczniowie  dalej będą rozwijać plastyczną twórczość. Takiej kreatywności możemy im tylko pozazdrościć!

Oto lista zwycięzców:

• "ULUBIONA POSTAĆ  Z BAJKI, BAŚNI LUB LEGENDY”

I miejsce: Piotr Sowa kl. II

II miejsce: Julia Momot kl. III

III miejsce: Magdalena Basaj kl. IV

• "INTERPRETACJA PLASTYCZNA  UTWORU  CYPRIANA KAMILA NORWIDA”

I miejsce: Gabriela Porada kl. VIII

II miejsce: Rafał Basaj kl. VII

III miejsce: Milena Bielak kl. VIII

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i dziękujemy, że zechcieli wziąć udział w konkursie.

Nagrody zostały zakupione z funduszy Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na rok 2021 na  realizację działań promujących  czytelnictwo.

Agnieszka Dudzic

Konkursy czytelnicze