Konkurs recytatorski „Przyroda w słowach zamknięta” - rozstrzygnięty!

29 kwietnia 2022r. w naszej szkole  odbył się konkurs recytatorski „Przyroda w słowach zamknięta”.  Celem  konkursu było  rozwijanie recytatorskich i aktorskich uzdolnień uczniów, popularyzacja poezji dziecięcej i młodzieżowej oraz  budowanie postaw proekologicznych.

Tego dnia gościliśmy również panią Katarzynę Flis bibliotekarkę Gminnej  Biblioteki Publicznej – Filia w Krzemieniu, która  zechciała zasiąść w komisji konkursowej, za co bardzo serdecznie dziękujemy.

W Konkursie wzięli udział  uczniowie  ze szkoły podstawowej, którzy recytowali wybrane przez siebie utwory o tematyce przyrodniczej. Wszyscy uczniowie mieli okazję wysłuchać wierszy takich jak  „Ratujmy Ziemię”, „Spóźniony słowik”, „Szron”, „Fraszka na Ziemię”, „My chcemy grać w zielone”, itp. Mimo ogromnej tremy uczniowie wypadli świetnie prezentując swoje talenty recytatorskie.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki ufundowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną i Ośrodek Kultury w Dzwoli. Nagrody dla laureatów konkursu zostały zakupione
 w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Nasi jurorzy, po bardzo burzliwych obradach wyłonili  w końcu zwycięzców….

I miejsce: Rafał Basaj kl. VII

II miejsce: Natalia Wielgus kl. V oraz Łukasz Ciupak

III miejsce: Łucja Sowa kl. V oraz Julia Mróz kl. VII

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i  dziękujemy za udział w konkursie !

A. Dudzic

Konkurs recytatorski „Przyroda w słowach zamknięta”