DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

Od 1 października 2021r obchodziliśmy w naszej szkole XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja, która ma na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po długich wakacjach, a także uświadomienie, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym. Akcja ŚDTM jest wielkim szkolnym wydarzeniem. Najpierw są przygotowania, podczas których dzieci przypominają sobie tabliczkę mnożenia w trakcie zabaw.

Chętni uczniowie przygotowali plakaty promujący Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w programie „Paint”.

W dniach 1 i 4 października były dostępne losy na szkolnym korytarzu dla chętnych uczniów (4 poziomy trudności). Po sprawdzeniu poprawności rozwiązań przez egzaminatorów i asystentów, biorący udział uzyskali Odznaki Eksperta Tabliczki Mnożenia, a 6 wylosowanych osób otrzymało upominki.

Byli to:

Marek Dziuba kl. IV

Bartłomiej Flis kl. IV

Zuzanna Wielgus kl V

Gabriela Blacha kl.VIII

Gabriela Porada kl.VIII

Konrad Wojtan kl.VIII

Odbyły się również  egzaminy pisemne w klasach VII – VIII.  Najlepszy wynikami w najkrótszym czasie uzyskała Aneta Zapora (kl.VIII), uzyskując imienny Certyfikat Eksperta Tabliczki Mnożenia oraz upominek.

DTM