Konkurs profilaktyczny

Konkurs profilaktyczny ph. „Młodzi, Bezpieczni i bez Uzależnień” w PSP w Branwi

Październik 2022 r. ogłoszono w naszej szkole miesiącem profilaktyki uzależnień.

Podjęto szereg działań, których celem było uświadomienie dzieciom i młodzieży zagrożeń związanych z uzależnieniami, dostarczenie rzetelnej wiedzy na temat szkodliwości (szczególnie na młody organizm) palenia papierosów, picia alkoholu i napojów energetyzujących, zażywania narkotyków i dopalaczy, kształcenie zachowań asertywnych oraz promowanie zdrowego stylu życia wolnego od używek.

Na zajęciach lekcyjnych przeprowadzono szereg pogadanek na ten temat, wykorzystano różne filmy edukacyjne, m.in. z serii „Lekcje przestrogi”, wykonano gazetki tematyczne na korytarzu i w klasach, przeprowadzono warsztaty asertywności. Zwieńczeniem akcji były konkursy skierowane do wszystkich uczniów szkoły i dostosowane do wieku uczestników:

1) dla OP i klas II-III - konkurs plastyczny, ph. „Nie pal przy mnie, proszę”

I miejsce – Piotr Sowa kl. III, II miejsce – Kacper Kinik kl. I, III miejsce – Julia Wojtan kl. I

2) dla klas IV-VI -  konkurs plastyczny na ulotkę,  ph. „Nałogi niszczą zdrowie”

I miejsce – Magdalena Basaj kl. V, II miejsce – Natalia Rożek kl. V, III miejsce – Aleksandra Kłyza kl. V, Wyróżnienie - Krystian Krawczyk kl. IV

3) dla klas VII-VIII -  konkurs wiedzy + plakat, ph. „Młodość bez nałogów”

I miejsce – Emilia Momot kl. VIII, II miejsce – Rafał Basaj kl. VIII, III miejsce – Julia Mróz, Błażej Brodowski, Michał Porada kl. VIII.

Uczestnicy konkursów wykazali się kreatywnością, dbałością o estetykę oraz dużą wiedzą na temat używek. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Nagrody i dyplomy dla uczestników konkursu zakupiono ze środków GKRPAiN w Dzwoli.

Alina Papierz

Nagrodzeni uczniowie