„NAŁOGOM POWIEDZ: NIE”

Listopad 2021 r. w szkole podstawowej w Branwi  był miesiącem  profilaktyki uzależnień. Podjęto szereg działań, których  celem  było: uświadomienie dzieciom i młodzieży zagrożeń związanych z uzależnieniami, dostarczenie rzetelnej wiedzy na temat szkodliwości (szczególnie na młody organizm) palenia papierosów, picia alkoholu i napojów energetyzujących, zażywania narkotyków i dopalaczy, kształcenie zachowań asertywnych oraz promowanie zdrowego stylu życia wolnego od używek. Na zajęciach lekcyjnych przeprowadzono szereg pogadanek na ten temat,  wykorzystano różne filmy edukacyjne, m.in. z serii „Lekcje przestrogi”, wykonano gazetki tematyczne na korytarzu i w klasach, przeprowadzono warsztaty asertywności. Zwieńczeniem akcji były konkursy skierowane do wszystkich uczniów szkoły i dostosowane do wieku uczestników:

1) dla OP i klas II-III - konkurs plastyczny ph. „Mamo, Tato Nie Pal”

I miejsce – Julia Momot kl. III

II miejsce – Krystian Krawczyk kl. III

III miejsce – Julia Wojtan OP, Karolina Kinik OP, Kacper Kinik OP.

2) dla klas IV-VI -  konkurs plastyczny na ulotkę  ph. „Brak Nudy – Brak Nałogów”

I miejsce – Magdalena Basaj kl. IV

II miejsce – Agata Król kl. V

III miejsce – Natalia Wielgus kl. V

3) dla klas VII-VIII -  konkurs wiedzy ph. „Uzależnienia- Złodzieje Młodości”

I miejsce – Michał Dziuba kl. VIII

II miejsce – Milena Bielak kl. VIII

III miejsce – Aneta Zapora kl. VIII, Julia Mróz kl. VII

Wyróżnienia: Michał Porada kl. VII, Gabriela Porada, Bartłomiej Góra, Konrad Wojtan kl. VIII.

Uczestnicy konkursów wykazali się kreatywnością, dbałością o estetykę oraz dużą wiedzą na temat używek. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Nagrody i dyplomy dla uczestników konkursu zakupiono ze środków GKRPAiN w Dzwoli.

Alina Papierz

Konkursy profilaktyczne