Uczniowie w UG Dzwola

10 lutego Urząd Gminy w Dzwoli odwiedzili uczniowie klasy VIII Publicznej Szkoły Podstawowej w Branwi Celem wizyty było zapoznanie uczniów ze strukturą  organizacyjną Urzędu Gminy oraz z zadaniami realizowanymi  przez samorząd gminny. Wizyta została zorganizowana w ramach lekcji wiedzy o społeczeństwie.

Podczas spotkania z  wójtem gminy Panem Wiesławem Dyjachem uczniowie dowiedzieli się na czym polega praca Urzędu Gminy, jakie są jej kompetencje, ile wynosi budżet gminy , jaka kwota z niego przeznaczona jest na utrzymanie szkoły oraz jakie inwestycje zostały przeprowadzone na terenie naszej gminy.

Następnie skarbnik gminy oprowadziła uczniów po urzędzie , opowiadając, czym zajmują się jego pracownicy. Dzięki temu młodzież miała okazję zobaczyć, jak wygląda praca na poszczególnych stanowiskach  oraz jakie sprawy można załatwić w urzędzie.

Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali od Pana Wójta upominki.

Kolejnym punktem wyjazdu była wizyta w Powiatowym Banku Spółdzielczym w Janowie Lubelskim Oddział w Dzwoli. Młodzież została zapoznana z działalnością banku oraz możliwością założenia Skarbonki rachunku dla dzieci i młodzieży do lat 18.

Spotkanie z p. Wójtem