Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu 2021

Utworzono dnia 22.02.2021

Tegoroczne obchody DBI odbywały się pod hasłem „Działajmy razem !”.  Celem święta jest promowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W ramach obchodów Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs profilaktyczny : „Aktywnie spędzam czas bez komputera” dla kl. I-III, „Bezpieczni w sieci” dla kl. IV-VI, a w kl. VII – VIII konkurs na prezentację multimedialną nt. „Bezpiecznie korzystam z Internetu”. Ponadto w klasach I – VIII na lekcjach informatyki zostały przeprowadzone zajęcia poświęcona tematyce zagrożeń w sieci oraz zasad bezpiecznego korzystania z Internetu. Zajęcia zostały przeprowadzone na podstawie scenariuszy i materiałów (filmów, spotów, plików muzycznych, prezentacji), udostępnionych na stronie internetowej www.dzieckowsieci.pl. oraz materiałów przygotowanych przez koordynatora akcji p. Katarzynę Rycerz. Wyniki konkursów przedstawiają się następująco:

Wyniki konkursu – prezentacja multimedialna „Bezpiecznie korzystam z Internetu” kl. VII-VIII

I miejsce - Gabriela Porada kl.VII

II miejsce - Rafał Mróz kl. VIII